ביקור עם ערך מוסף

מאת: אלי יוגב, עורך דין

16.10.2012
מוזיאון יד ושם
צילום: google

במשרד עו"ד ריכטר, הרצברג, יוגב ושות' מקיימים מעת לעת פעילויות חברתיות מגבשות, המתאפיינות בערך מוסף ברמה האישית והקבוצתית. צוות המשרד הינו מגוון וכולל ותיקים וצעירים, דתיים וחילוניים, כמובן נשים וגברים, עורכי דין לצד מתמחים ומזכירות. גיוון זה מאפשר חשיבה אחרת, שיקוף של תהליכים ועבודת צוות ייחודית. אנו מאמינים כי לצד מקצוענות ותודעת שירות, יש להקפיד ולעבות את הקשרים הבין אישיים ואת החשיבה המשותפת על נושאים שאינם דווקא על סדר היום השוטף, אלא מעבר לכך. את זאת אנו מפתחים על ידי הפעילויות היוצאות מן השגרה וחודרות ללב.


 


 


בשיאו של הקיץ, בימים של "לפני החגים", קיים המשרד ביקור במוזיאון לתולדות השואה בירושלים. בביקור השתתפו כל עובדי המשרד, עורכי דין לצד מזכירות ומתמחים. עבור חלק מהצוות היה זה ביקור ראשון ב"יד ושם" בכלל ובמוזיאון במתכונתו המחודשת בפרט.


 


 


את הסיור הדריכה הגב' נעמה אגוזי, רכזת ההדרכה של מחוז צפון של יד ושם, מנחת קבוצות בארץ ובחו"ל בנושא תולדות השואה. המוזיאון מתעד בצורה מרתקת ויוצאת מן הכלל את תולדותיו של העם היהודי, תוך הנצחת סיפור חייהם של היהודים בשנים שקדמו לשואה ובתקופת השואה בפרט. בסיור שלנו הושם דגש על דילמות הקשורות בחוק ומשפט בראי התקופה.


 


 


ביקרנו בגלריות השונות, המלאות בחפציהם האישיים של היהודים כגון: ספרים, יומנים, תעודות, מכתבים, כלי אוכל, ביגוד והנעלה, עדויות מצולמות ויצירות אמנות. כל אלה הבליטו את הסיפורים האישיים הייחודיים של היהודים אשר חוו מאורעות קשים אלה באירופה ובצפון אפריקה. העובדה שהשואה אירעה רק לפני כמה עשרות שנים, ממש שנות חייו של אדם בממוצע, אינה נתפסת.


 


 


עובדי  המשרד מספרים כי הביקור במוזיאון היה מרתק וקשה כאחד. החשיפה לגורלם המר והאכזר של היהודים באותה תקופה הייתה מטלטלת, במיוחד לנוכח השאלה של תפיסת המציאות כיום. עוד הם מספרים כי למרות הקושי והכאב שררה אווירה מיוחדת, חברית ומשפחתית, שהורגשה במהלך כל רגע נתון במהלך הביקור. היו כאלה שבחרו לשתף בסיפורם האישי של בני משפחתם שהיו בשואה. כך למשל עו"ד אלי יוגב שיתף בהתרגשות בסיפורה האישי של החותנת שלו, שהייתה במחנה הריכוז "ברגן בלזן", ושסימלה בחייה עד פטירתה לפני כשלש שנים את המהות של  אמונה ואופטימיות לאור החזון "משואה לתקומה".


 


בימים אלה, בהם אנו שבים וקוראים על גילויי אנטישמיות ברחבי העולם הנאור, לצד איומים להשמדת מדינת ישראל על ידי אויבינו במדינות ערב, עלינו להכיר את ראי ההיסטוריה, להתחזק מבפנים, לזכור את היותנו חוליה בשרשרת הדורות של העם היהודי ואת העובדה ששליחותנו עדיין לא תמה.  מי ייתן ונשכיל להיות ערבים זה לזה ולתרגם את המחשבה למעשי היום יום.


 חזרה לבלוג


ברוכים הבאים לבלוג של משרד עוה"ד י. ריכטר, הרצברג, יוגב ושות'. מדי שבוע נעסוק כאן בסוגיה משפטית אחרת, נענה על שאלות הפונים ונפנה אתכם לפרסומים עלינו בכלי התקשורת. אתם מוזמנים לכתוב לנו בנושאים משפטיים שמעניינים אתכם וללחוץ על כפתור ה"לייק" כשכתבה בבלוג מוצאת חן בעיניכם.

המידע בבלוג ובאתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני ותפקידו לתת לקורא מידע כללי בלבד.

שם
דוא''ל
טלפון
נושא
טקסט חופשי