ולגיבוש...פסיפס!

הפסיפס שנולד בסיעור מוחות. עכשיו הוא תלוי בחדר הישיבות ומהווה מקור השראה לעורכי הדין וללקוחות המשרד.

מאת: צוות RHY


עובדי המשרד גיבשו יחדיו את הערכים, שלטעמם ראוי שהמשרד יפעל לאורם, והם אלו שסייעו בקבלת ההחלטה לבחור בעץ הזית.
צילום: אלכס קולומויסקי

הפעילות כולה אורגנה על ידי "אילנה יוגב, הפקות ויוזמות תרבות", אשר קישרה את המשרד עם אמנית הפסיפס נילי חצרוני אשר שנים רבות מנחה קבוצות מגוונות בפעילות דומה, אולם, כדבריה, בדרך כלל מדובר בתלמידים או בקהילות וזו לה הפעם הראשונה להנחות קבוצה של עובדי משרד עורכי דין. 


תהליך יצירת הפסיפס נעשה בשני בשלבים - רעיוני ומעשי, ובכל אחד מהם הייתה השתתפות מלאה וערה של כל עובדי המשרד. בשלב הראשון, הנחתה נילי בחדר הישיבות המרווח של המשרד, סיעור מוחות לגיבוש האלמנטים שיופיעו בתמונת הפסיפס. בעזרתה של נילי גיבשו המשתתפים שלושה ערכים שראוי בעיניהם שהמשרד יתנהל ברוחם. המשתתפים העמידו בראש סולם הערכים של המשרד את ערכי האמינות, המקצועיות והאנושיות. מכאן עברו המשתתפים לדון באלמנט שמסמל בעיניהם ערכים אלה, והוחלט לבסוף להכין פסיפס של עץ זית.


הדיון המתואר התקיים בין כותלי המשרד, ובהסתכלות מבחוץ אפשר היה לחשוב שמדובר בישיבת צוות כזו המתנהלת מדי פעם בכל משרד, אולם למשתתפים בו הייתה זו הפסקה קטנה אך משמעותית של מרוץ אחר השגרה והזדמנות חד פעמית לזיקוק חזונו ותפיסת עולמו של המשרד, וזאת בשותפות מלאה של כל העובדים - עורכי דין לצד מזכירות ומתמחים.


בשלב זה פרשה נילי לסטודיו שלה ולאחר מספר שבועות הציגה לעובדים כמה סקיצות שונות לתמונה של עץ זית, מהם בחרו עובדי המשרד את התמונה שלבסוף ייצרו הם בפסיפס. 

במקביל, עמלו עובדי המשרד על מציאת משפט-מוטו לתמונה, עד שהוחלט לצטט בתמונה מאמרתו של רבי יהודה הנשיא, בפרקי אבות: "איזו היא דרך ישרה שיבור לו האדם כל שהיא תפארת לעושה ותפארת לו מן האדם".


כמה שבועות לאחר מכן, התאספו עובדי המשרד בביתו של אלי יוגב, ולאחר ארוחת צהרים עשירה בנוסח ביתי, יצאו לחצר והחלו ליצור במו ידיהם את הפסיפס, בהנחייתה של נילי.


יצירת הפסיפס התבצעה בקבוצות קטנות. כל קבוצה ביצעה חלק אחר של התמונה תוך ביצוע כל השלבים של יצירת פסיפס, החל משבירת אבני הקרמיקה ועד להדבקתם לפי גווניהם בהתאם לסימונים שעשתה נילי מראש על חלקי התמונה. תהליך יצירת הפסיפס היה ייחודי ומאתגר, הן מבחינה מחשבתית והן מבחינת הביצוע בפועל, אשר הביא לידי מיצוי מלא של שיתוף הפעולה הטבעי והיומיומי של עובדי המשרד ותרם לחידוד תחושת גאוות היחידה. 


האווירה בחצר (גם בזכות הכיבוד המיוחד שהוגש שם) הייתה מרוממת, ובסיום העבודה, כאשר המשתתפים ישבו לארוחה קלה מסכמת, היה ברור לכולם שעל אף שהמלאכה הייתה קשה היא הייתה מהנה הרבה יותר מהמצופה על ידי מי שלא התנסה בכך אף פעם, וזאת בעיקר בשל האווירה החברתית המיוחדת שהורגשה בחצר והמחישה כי במשרד, כמו בפסיפס, השלם עולה על סך חלקיו. 


לאחר כמה ימים הביאה נילי את התמונה המוגמרת וזו נתלתה במקום של כבוד על קיר חדר הישיבות במשרד. לא ניתן היה לפספס על פני המשתתפים את הסיפוק שמלא את לבותיהם על היצירה הנאה מעשי ידיהם.


הכתבה הופיעה בביטאון לשכת עורכי הדין של ועד מחוז ירושלים, דצמבר 2010, גיליון מס' 90 כסלו תשע"אחזרה לבלוג


ברוכים הבאים לבלוג של משרד עוה"ד י. ריכטר, הרצברג, יוגב ושות'. מדי שבוע נעסוק כאן בסוגיה משפטית אחרת, נענה על שאלות הפונים ונפנה אתכם לפרסומים עלינו בכלי התקשורת. אתם מוזמנים לכתוב לנו בנושאים משפטיים שמעניינים אתכם וללחוץ על כפתור ה"לייק" כשכתבה בבלוג מוצאת חן בעיניכם.

המידע בבלוג ובאתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני ותפקידו לתת לקורא מידע כללי בלבד.

שם
דוא''ל
טלפון
נושא
טקסט חופשי